SPIDO AMETLIK KODULEHEKÜLG SPIDO.EE

www.facebook.com/spidopoisid

IF

spido if.JPG

TEET

spido teet.jpg

ERKO

spido erko.jpg

ANDRES

spido andres 2.jpg

 

Ansambel SPIDO

/November 2010/

Spido on loodud 1981.aasta jaanuaris Rapla Keskkooli nelja poisi poolt - Teet Tall, Ivo Rüütalu, Sulev Tammel ja Uku Ohaka. Valdavalt koosneb ansambli repertuaar omaloomingust. Ilmunud on kaks CD plaati ja kolmas on valmimas. Spido lugusid on tihti kuulda erinevatel raadiokanalitel.

Ansambel on mänginud järjepidevalt 30 aastat väga paljudel üritustel Raplamaal, mujal vabariigis ja erinevates välisriikides. Keskmiselt on aastas üle 50 esinemise.

Käesoleval aastal kutsuti Spido ka New Yorki Eesti Maja hooaja avamispeole. USAs esineti ka Lakewoodis ja Chicagos. Kuna bänd meeldis, siis telliti kohe mäng ka 2011.a augustikuus toimuvale väliseestlaste suvepäevadele.

Spido on täienenud uute andekate kitarristide näol ja seeläbi kogunud veel rohkem poolehoidjaid. Taavi Langi ja Erko Laurimaa on Spido noorimad liikmed. Taavi on tuntud kogu Eestis ning osaleb/on osalenud ka järgmistes Eesti ansamblite koosseisudes: Glive, Terminaator, Pantokraator, Vanilla Ninja, Bad Oringe ja koostöö lauljannaga Maarja-Liisi Ilus. Erko Laurimaa osaleb järgmistes koosseisudes: Glive, Shanon ja teeb koostööd lauljannaga Mari-Liis Kongo.

Huvitav fakt on see, et algusaastate Spido fännide lapsed on nüüd samuti Spido loomingu tulised pooldajad. Loodud on ka Spido fännide ansambel SSB.

Bänd on korraldanud kahel aastal Rapla kesklinnas üritust “Spido Sõprade Kevadpäev”, et pakkuda Raplamaa inimestele meelelahutust, aidata reklaamida Raplamaa muusikaüritusi ja kaasata noori. Samas soovitakse noortele näidata, kuidas mehed ise noortena sportlikult aega veetsid, et populariseerida liikumist. Kevadpäevad on olnud populaarsed ja traditsiooni jätkatakse kindlasti ka edaspidi.

Spido on võimaldanud paljudele Raplamaa noorte bändidele kasutada oma pilliruumi (paljud koolide pilliruumid ei ole toimima hakanud) ja laenanud noortele oma pille ja aparatuuri, et noored muusikud “jalad alla” saaks.

30.sünnipäeva tähistatakse kontserdiga, kus koos Spidoga musitseerivad erinevad artistid. Lauldakse/mängitakse põhiliselt Spido lugusid. Meenutatakse tähtsamaid sündmusi aastast 1981 kuni tänaseni. Kutsutud on kõik Spidoga seotud inimesed, keda soovitakse tänada. Kontserdile järgneb tantsuõhtu.

BANDI LIIKMED: Laulja Teet Tall, trummar Ivo Rüütalu, kitarristid Taavi Langi ja Erko Laurimaa ning basskitarrist Andres Lääne.

Kodulehekülg www.spido.ee